راهنمای نویسندگان

 

 راهنمای تدوین مقاله

 

1. در سامانه نشریه پژوهش های حقوق تطبیقی، مولف می بایست شش فایل بارگذاری کند(متن مقاله به زبان فارسی باشد و جنبه تطبیقی داشته باشد):

الف) فایل اصلی
فایل کامل مقاله به زبان فارسی به همراه مشخصات دقیق نویسندگان و چکیده انگلیسی به صورت  Word) در طول فرآیند داوری مقاله و انجام اصلاحات، مولف هرگز نباید این فایل را تغییر دهد.
- مشخصات نویسندگان، پس از ذکر عنوان مقاله در صفحه اول مقاله(به فارسی) و  در صفحه آخر مقاله در قسمت چکیده انگلیسی(به انگلیسی)، به شرح ذیل قید شود:
      - عنوان کامل مقاله به فارسی و انگلیسی
      - نام  نویسنده یا نویسندگان به فارسی و انگلیسی (نام نویسنده مسؤول مقاله با ستاره مشخص شود)
      - رشته تخصصی، رتبه علمی و نام مؤسسه یا محل اشتغال نویسنده یا نویسندگان به فارسی و انگلیسی
      - نشانی کامل نویسنده مسؤول مقاله : شامل نشانه پستی، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره دورنگار و نشانی پیام نگار (پست الکترونیکی) به فارسی و انگلیسی.

- مقاله بدون احتساب چکیده انگلیسی می بایست 7000 لغت باشد. مولف باید در هر مرحله از فرآیند داوری و پس از انجام اصلاحات نیز تعداد لغات را مدنظر قرار دهد(از ابتدای مقاله(عنوان مقاله) تا انتهای منابع مقاله؛ بدون احتساب چکیده انگلیسی)).

- چکیده انگلیسی در پایان مقاله و پس از منابع قرار می گیرد و شامل عنوان و اسامی نویسندگان و آدرس دانشگاهی نویسندگان و شامل متن اصلی چکیده به همراه کلیدواژگان می باشد؛ همچنین چکیده انگلیسی در هر مرحله تغییر چکیده فارسی، باید متناسب با متن چکیده فارسی، تغییر کند.

ب) فایل PDF مقاله بدون نام نویسندگان(جهت ارسال به داور)

ج) فایل Word مقاله بدون نام نویسندگان(جهت ارسال به داور)

د) تعهد نام نویسندگان
تکمیل فرم تعهدنامه به سردبیر، فرم تالیف و افشای تعارض منافع و رعایت تمام این ضوابط الزامی است. (مقاله ارسال شده در نشریه دیگر چاپ نشده یا همزمان برای سایر مجلات ارسال نشده باشد(در این راستا، فرم تعهدنامه نویسندگان تکمیل شود).

و) تأیید پیشینه تحقیق
تکمیل فرم(پیوست) تأیید پیشینه تحقیق توسط نویسنده اصلی مقاله و بارگذاری آن در قسمت فراگذاری فایل های پیوست الزامی می باشد.


ه) گواهی یا اسکرین شات مشابهت یابی مقاله از سایت ایران پیپر(در قسمت فراگذاری فایل های پیوست، بارگذاری شود)
- حداکثر میزان مشابهت یا همپوشانی در مقالات، تا 15درصد قابل قبول می باشد. میزان همپوشانی (iThenticate) در سایت https://iranpaper.ir/ بررسی می شود.
- مولف قبل از ارسال مقاله، به این سایت مراجعه کرده و از میزان همپوشانی مقاله خود مطلع شوید و گواهی و یا اسکرین شات گواهی را در هنگام ارسال مقاله در قسمت فراگذاری فایل های پیوست، ضمیمه نمایید.


2. مقاله باید تحقیقی و حاصل کار پژوهشی نویسنده یا نویسندگان باشد. مقالات مروری(Review Article) از نویسندگان مجرب و صاحب مقالات پژوهشی در زمینه مورد بحث، به شرطی پذیرفته می‏ شود که منابع متنابهی مستند تحقیق قرار گرفته باشد.
3. مقالات ترجمه شده پذیرفته نمی شود.
4. مقاله باید مشتمل بر چکیده فارسی و انگلیسی، کلیدواژه‌ها، مقدمه، بدنه اصلی، نتیجه‏ گیری، فهرست منابع و مآخذ باشد. مولف می بایست مشخصات دقیق خود را در سامانه نشریه بارگذاری کند و شماره تماس تمامی نویسندگان در سامانه  و در فایل اصلی مقاله قید شود و تمامی مراحل بارگذاری مقاله در سامانه نشریه اعم از چکیده، نام نویسندگان، منابع فارسی، منابع انگلیسی می بایست دقیق تکمیل شود.
5. شایان ذکر است در درج اسامی و مشخصات نویسندگان،ایمیل(درج ایمیل دانشگاهی برای اعضای هیات الزامی است) و همچنین نویسنده مسئول، دقت لازم را بفرمایید؛ پس از ارسال مقاله، نشریه تغییری در ترتیب اسامی و همچنین مشخصات نویسندگان و ... انجام نخواهدداد(مقالات برگرفته از رساله/پایان‌نامه دانشجویان با نام استاد راهنما ،مشاوران و دانشجو به صورت توام و با مسؤولیت استاد راهنما منتشر می شود(در این خصوص تاکید می گردد مولف مقاله ترتیب قرارگیری نویسندگان و نویسنده مسئول مقاله را طبق آیین نامه پژوهشی دانشگاه خود، تنطیم نماید؛ شایان ذکر است پس از پذیرش و انتشار مقاله، تغییری در مقاله ایجاد نخواهد شد).
6. چنانچه مخارج مالی تحقیق یا تهیه مقاله توسط مؤسسه‏ای تأمین شده باشد می بایست نام مؤسسه در پانویس درج شود.
7. چنانچه مقاله مستخرج از رساله یا پایان نامه است در پانویس درج شود.
8. به منظور ایجاد فرصت برابر برای دیگران، فصلنامه پژوهش های حقوق تطبیقی از بررسی مقاله نویسندگانی که در این مجله، مقاله ای درمرحله داوری یا در نوبت چاپ دارند، معذور است.
9. فصلنامه پژوهش های حقوق تطبیقی از بررسی مقالات دانشجویان و دانش آموختگان کارشناسی ارشد(به استثناء دانشجویان و دانش آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس) معذور است.
10. در خصوص فرآیند داوری مقالات، پس از بررسی و تصمیم هیأت تحریریه، داوری تخصصی به صورت داوری بسته و دوسو ناشناش(به صورت محرمانه) و حداقل 2 داور و 1 داور تطبیقی داوری می شود.
11. مسؤولیت صحت و سقم مقاله به لحاظ علمی و حقوقی به عهده نویسنده مسؤول مقاله است و همکاری نویسنده مسؤول مقاله در تمام مراحل الزامی و موجب تسریع کار خواهد بود.
12. فصلنامه حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‏دارد.
13. مولف محترم هنگام ارجاع دهی به منابع مورد استفاده در مقاله دقت شود که روش مأخذنویسی در این نشریه، APA می باشد.(برای سهولت در انجام مأخذ نویسی و مشاهده مثال های مختلف در بخش مقاله، کتب و ...، به فایل راهنمای نویسندگان این نشریه مراجعه نمایید.)
14. در خصوص میزان هزینه پرداختی برای مقاله، به اطلاع می رساند نشریه پژوهش های حقوق تطبیقی، برای داوری و چاپ مقالات هزینه دریافت می کند و تمامی پرداختی ها، فقط از طریق سامانه نشریه و به صورت خودکار از طریق اتصال به درگاه واریز انجام خواهد شد.
-  هزینه ها به شرح ذیل است:
- داوری مقالات( قبل از ارسال  به داوری): 200 هزار تومان
-  هزینه انتشار(قبل از صدور پذیرش): 300 هزار تومان


15 .تاکید می گردد این فصلنامه فقط"مقالات علمی-پژوهشی" پذیرش و منتشر می‌نماید.
16. پس از پذیرش مقاله، نویسنده مسئول مقاله موظف است برگردان منابع فارسی به انگلیسی را طی زمان اعلامی از طرف نشریه به جیمیل نشریه ارسال کند. جهت سهولت انجام برگدان منابع از فارسی به انگلیسی، راهنمای موردنظر در سامانه نشریه در قسمت راهنمای نویسندگان قرارداده شده است.

- راهنمای نگارش مقاله(مختصر):

بخش های مقاله فونت، سایز، ضخامت قلم
عنوان مقاله B یاقوت ضخیم سایز 16
متن اصلی فارسی B یاقوت نازک سایز ۱۲
متن اصلی انگلیسی Times New Roman نازک سایز 11
پانویس فارسی B یاقوت نازک سایز 9
پانویس انگلیسی Times New Roman نازک سایز 9
تیتر اصلی(هدینگ 1) B یاقوت ضخیم سایز 5/13
تیتر فرعی (هدینگ 2) B یاقوت ضخیم سایز 13
تیتر فرعی (هدینگ 3) B یاقوت ضخیم سایز 12
منابع فارسی B یاقوت نازک سایز ۱۲
منابع انگلیسی Times New Roman نازک سایز 11
چکیده انگلیسی عنوان مقاله: Times New Roman ضخیم سایز 15
نام نویسندگان: Times New Roman ضخیم سایز 11
آدرس نویسندگان: Times New Roman نازک سایز 9
متن اصلی چکیده: Times New Roman نازک سایز 11